Saku Mõis

Asukoht: Harjumaa

Küsi pakkumist

Saku Mõis

Tallinnast vaid 11km kaugusel rohelusse peitunud Saku mõis on suurepärane koht pulmade tähistamiseks. Mõisa kõrval looklev Vääna jõgi annab suursugusele majale ja väärikale mõisapargile veelgi romantilisema ilme, mis lausa kutsub seda ilu erilise sündmusega tähistama.

Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku dekoori ja 19.sajandist pärinevate laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Klassitsistlik Ballisaal (90m2) oma suurte sammaste ja saaliga ühendatud kahe salongiga (36m2 ja 37m2) on ideaalne koht pidulike sündmuste tähistamiseks. Lisavõimalusi pakub ka Ballisaali kõrval asetsev Palmisaal (65m2). Saku mõisa Ballisaal mahutab ümarlaudades istuma kuni 90 inimest, väiksemate seltskondade puhul mahub saali ka tantsuansambel ning võimalik on pidada pidu ühes saalis. Suuremate seltskondade puhul saab tantsuks kasutada Palmisaali ning ümarlaudu on võimalik paigutada ka salongide osasse.

Saku mõisa II korrusel asuvad seminariruum koos eesruumiga ning 11 omanäolist ja eripärase kujundusega numbrituba, sh ka sviit noorpaarile. Mõisa mahutub majutuma kuni 27 külalist. Hommikust virgutust pakub mõisa keldrikorrusel asetsev saun ning mõnusa kehakinnituse eest hoolitsevad mõisa suurepärased kokad.

Suvisel ajal on kujunenud kombeks kasutada maksimaalselt ära mõisa võrratuid terrasse ning erinevaid võimalusi pakkuvat mõisaparki. Terrassid on ideaalseks kohaks vahuveini ja hõrkude suupistete nautimiseks. Mõisapargis asuvad hiiglaslikud tammed on pruutpaaride meeliskohaks tseremooniate läbiviimisel. Mõisa ümbrus ja ruumid annavad vaba voli kõige imelisemateks ideedeks, mis on suures osas teostatavad just ruumide suurusest ja avarusest lähtuvalt.

Saku mõisa poolkeldri-korrusel asuvad mõisa köök, kus serveeritakse võrratuid roogasid. Mõisa köögis valmivad ka suurepärased road pulmakülalistele ning pruutpaari eelistustest lähtuvalt valmistatud uhke pulmatort. Menüüd sisaldavad nii kana, kala, liha kui taimsete roogade valikuid külma ja sooja lauana.


Vaata ka neid

Näita veel